Podohelp pierścionek tekstylno-żelowy rozmiar (M)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Marka: PodoHelp
Kod produktu: FB07-2564D_20220610150506

Opis

PODOHELP PIERŚCIONEK TEKSTYLNO-ŻELOWY

Pierścionek przeznaczony jest dla osób borykających się z odciskami oraz nagniotkami. Produkt skutecznie chroni skórę przed otarciami.

CECHY
  • Pierścionek został wykonany z wysokiej jakości żelu Deramed oraz wytrzymałego materiału tekstylnego
  • Skutecznie chroni skórę przed otarciami
  • Zarejestrowany produkt medyczny
  • Wyprodukowany w UE
SPOSÓB UŻYCIA

Pierścionek należy aplikować na uprzednio umytą, osuszoną skórę. Nie zaleca się stosowania go na otwarte rany oraz noszenia dłużej niż 16 godzin na dobę. Pierścionek tekstylno — żelowy jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Po zdjęciu należy go umyć w letniej wodzie i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Jest to wyrób medyczny wielokrotnego użytku. Diabetycy oraz osoby cierpiące na choroby układu krążenia, przed zastosowaniem pierścionka powinny się skonsultować z lekarzem. Wyrób należy przechowywać z dala od dzieci. Pierścionek został wyprodukowany na terenie Unii Europejskiej.

MARKA PODOHELP

Podohelp to marka odciążeń, które stanowią niezastąpioną pomoc podologiczną. Wszystkie odciążenia Podohelp są zarejestrowanymi wyrobami medycznymi. Charakteryzują się wysoką jakością i bezpieczeństwem użytkowania, nawet w przypadku stosowania przez osoby z tzw. grup ryzyka.

Niekwestionowanym atutem produktów marki Podohelp jest nowoczesny i estetyczny wygląd.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA ODCISKÓW

Powstawanie odcisków w znaczącej części przypadków związane jest z noszeniem ciasnego, niewygodnego obuwia. Dochodzi wówczas do drażnienia skóry. Z jednej strony jest ona uciskana przez but, z drugiej natomiast — drażniona przez kości stopy. Odciski często rozwijają się pomiędzy palcami na stóp, na skutek ich wzajemnego pocierania podczas chodzenia. Z problemem tym pomoże sobie poradzić pierścionek tekstylno — żelowy.

Niewłaściwie dopasowane obuwie to nie jedyna przyczyna odcisków. Ich występowanie bardzo często związane jest z wykonywaniem stojącej pracy. Nierzadko borykają się z nimi osoby mające kościste stopy oraz posiadające haluksy i palce młotkowate. Do rozwoju odcisków predysponują również wady postawy, płaskostopie, nadwaga oraz otyłość. Tego typu zmiany skórne często rozwijają się u osób w podeszłym wieku, co związane jest z tym, że skóra z czasem staje się coraz cieńsza, a co za tym idzie — podatna na podrażnienia.

Odciski mogą mieć także podłoże chorobowe. Występują one w przebiegu chorób tarczycy, cukrzycy, nadciśnienia, reumatyzmu oraz zaburzeń w ukrwieniu nóg. Odciski mają wówczas tendencję do nawrotów, a leczenie bazuje na eliminacji czynnika podstawowego.

Jak dochodzi do powstania odcisku?

W jaki sposób krok po kroku tworzy się ucisk? W pierwszej kolejności dochodzi do powstania zrogowaciałej skóry w miejscu ucisku. Następnie, przez wpychanie stwardniałych komórek coraz głębiej, tworzy się odwrócony stożek. Uformowany w ten sposób odcisk wrasta w głębokie warstwy tkanek, drażniąc zakończenia nerwowe. Na początkowym etapie odcisk przypomina z wyglądu zgrubiałe miejsce. Jest to sposób ochrony organizmu przed tworzeniem się ran.

Rodzaje odcisków

Odciski podzielić można między innymi na miękkie oraz twarde. Pierwsze z nich są płaskie oraz elastyczne. Występują one między palcami, czyli w miejscach, w których nieustannie panuje wilgoć. Jeśli chodzi natomiast o odciski twarde, przeważnie pojawiają się one przy pierwszym i ostatnim palcu — na przeciążonych stawach śródstopia oraz nad stawami międzypaliczkowymi — między drugim a piątym palcem stopy.

Odciski dzieli się również ze względu na rodzaj zmienionej tkanki. Wyróżnia się tutaj:

  • Odciski włókniste — powstają one na podeszwie stopy i są bardzo twarde.
  • Odciski naczyniowe — tworzą się w najmocniej obciążonych miejscach. Ich cechą charakterystyczną są naczynia krwionośne sięgające aż do warstwy rogowej.
  • Odciski naczyniowo — nerwowe — pojawiają się na czubkach palców i są bardzo bolesne.
  • Odciski brodawkowate — ich cechą charakterystyczną jest biały brzeg powodujący ból podczas uciskania.
  • Odciski prosowaty — najczęściej pojawiają się na piętach i przyjmują postać niewielkich skupisk. Nie wywołują objawów bólowych.

Dodatkowe informacje

Problemy stóp Ból palców Odciski Pęcherze / otarcia
Wskazania stopy Odciski Pęcherze / otarcia Podrażnienie
Dla kogo Bezglutenowe Dla niej i dla niego Dla wegan Kobieta Kobieta w ciąży i mama karmiąca Mężczyzna Nastolatek

Produkty powiązane

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl